• I. miesto na EKOGALA 2018

• V dňoch 7. a 8. decembra 2018  sa uskutočnil  13. ročník medzinárodných trhov poľnohospodárskych ekologických produktov  -  Ekogala  2018 v poľskom Rzesowe. Súčasťou  podujatia bola aj medzinárodná gastronomická súťaž Europejski Konkurs Kulinarny, ktorej sme sa zúčastnili spolu so šiestimi školami z Poľska. Našu školu reprezentovali dva súťažné tímy. Všetkých žiakov na súťaž pripravovala MOV Mgr. Soňa Polanská. Na priebeh súťaže dozerala  8 - členná porota, zložená zo šéfkuchárov, pôsobiacich v špičkových reštauráciách a hoteloch v Rzesowe. Gabriel a Jakub pripravovali hlavné jedlo s názvom  „ Bravčová panenka v bylinkovej kruste, špenátové krupoto, šalotkové pyré, petržlenové pesto a mrkvový čips“ a dezert „Tvarohové gule s teplým ovocím a karamelovými vlasmi“. Za ich prácu ich porota  odmenila pekným štvrtým miestom. Dominik a Boris pripravili víťazné jedlo  „Bravčová panenka pečená v lístkovom ceste, špenátovo-zemiakové pyré, karamelová pikantná omáčka s orieškami, glazovaná baby mrkva a cviklový čips“ a dezert „Čokoládová zmrzlina s lesným ovocím“, čím sa umiestnili na skvelom prvom mieste. Všetkým naším súťažiacim srdečne blahoželáme a ďakujeme za výbornú reprezentáciu školy.

• Návšteva Európskeho parlamentu - Brusel

• V rámci projektu Dobrý nápad, naše žiačky odboru Hotelová akadémia získali špeciálnu cenu. Poslanec Európskeho parlamentu Miroslav Mikolášik ich pozval do Bruselu, kde okrem prehliadky mesta, zavítali aj do parlamentu a zúčastnili sa slávnostnej večere.

• DOD 2018

• Počas dňa otvorených dverí mali všetci, ktorí zavítali do našej školy, možnosť vidieť, ochutnať, vyskúšať mnohé činnosti a aktivity konkrétnych štúdijných, učebných odborov aj odborov nadstavbového štúdia. Rovnako sa všetci dozvedeli o našich plánoch v budúcom školskom roku.