• Výmenná odborná prax žiakov – Ľvov Ukrajina 24.–27. 11. 2015

• Ďalšia časť výmennej odbornej praxe sa konala v partnerskej škole na Ukrajine v meste Ľvov. Žiačky odboru Hotelová akadémia Monika Perháčová a Natália Svítilová pod vedením majsteriek odborného výcviku Bc. Capíkovej , Bc. Nagyovej a Bc. Polanskej pripravili opäť slovenské jedlá, ktoré ochutnali hostia školskej reštaurácie. Žiačky a majsterky, sprevádzali aj Mgr. Danko, zástupca riaditeľa a pán Holinďák, ktorý všetkých bezpečne dopravil do Ľvova aj späť na Slovensko. Počas štyroch dní prezentovali našu kuchyňu opäť zemplínskymi „holubkami“ a langošmi, ale aj zabíjačkovou špecialitou – mäsom s kyslou kapustou.  Jedlá pomáhali variť aj žiaci z hosťujúcej ukrajinskej školy a tak sa naučili postupom prípravy a servírovania našich špecialít. Naše žiačky a majsterky sa priučili postupom prípravy tradičných ukrajinských jedál. Okrem odovzdávania a získavania skúsenosti z varenia mohli naši spoznať aj zaujímavosti a atrakcie Ľvova, navštívili kaviarne, čokolatériu, zoznámili sa s kultúrou a zvykmi Ukrajiny.  Žiačky rovnako ako počas výmennej praxe v Poľsku spoznali mnoho nových rovesníkov, nadviazali nové priateľstvá. Aj túto výmennú odbornú prax hodnotíme pozitívne, všetci jej účastníci sa z nej vrátili plní zážitkov a mnohých poznatkov. Veríme, že tento projekt bude naďalej pokračovať a rozvíjať.